En Muhteşem Günü Ömür Boyu Koruyalım.

DÜĞÜN HİKAYESİ NEDİR?
Düğün hikayesi; düğünün, düğün öncesi hazırlıklarla beraber oluşturduğu, gereksiz detaylardan sıyrılmış hikayesidir. Hikaye kelimesini film olarak da kullanmak mümkündür. Zira film ve video dışında diğer hiçbir şekilde filmdeki kadar gerçeğe yakın bir hikaye anlatmak olası değildir.

Düğün hikayesi, düğün klibi, düğün belgeseli ve düğün günü hikayesi şeklinde de isimlendirilir. Düğün hikayesinde maksat bir çiftin hayatlarının en önemli dönüm noktasını anılaştırmaktır.

Çiftin düğün günü sabahından, düğünün bitimine kadar her anının bir belgesel edasıyla tek tek ve olay olay görüntülenmesine dayanmaktadır. Ekip, düğüne ait bir klip oluşturur. Çiftin beraber seçtiği bir şarkı ya da fon müziği arkaya konularak hazırlanan bu klibin görüntüleri düğün gününe ait görüntülerden oluşur. Bu video, düğün kayıtlarının içerisine konulur ve kolaylıkla yıllarca saklanabilir.

Yaklaşık olarak 10 yıl kadar önce, düğün öncesinde, çiftlerin hazırlıkları halledilmiş bir şekilde dış mekan çekimi yapılırdı. Sonra da belirli kamera ve fotoğraf makineleri ile düğün sırasında video sürekli kaydedilir, en mühim anlar da fotoğraf olarak çekilirdi.

Düğün hikayesi yukarıda bahsedilen klasik düğün medyalarının dışında bir çiftin, arkadaşlarına ve yakın çevrelerine sergileyebilecekleri yaratıcı bir filmdir. Zira bu filmde bir yönetmen bulunur ve düğün sırasındaki heyecan ve kargaşa olmadığı için gelinler daha güzel, damatlarsa daha karizmatik görünürler. Önemli olan düğün öncesi profesyonel bir kayıt yapmak ve bunu güzel bir kurgu üzerinden montajlanmaktır.

DÜĞÜN HİKAYESİ NEDEN YAPILMALIDIR?
Düğün hikayesi, klasik bir husus değildir. Bazı mühim özellikleri bulunmaktadır:

Düğün hikayesi yoluyla elinizde 2-3 dakikalık çok güzel görüntülerden oluşan bir video bulunur.

Düğün klibi, klasik video çekimi olmadığı için insanlar izlerken sıkılmaz.
Düğün hikayesi tutarı, hayatınızın en önemli günü düşünüldüğünde o kadar çok değildir.

Düğün belgeseli içinde ortam daha rahattır, ortaya çıkan video düğün videosundan çok daha iyi olacağı kesindir. Düğün belgeseli çekimlerinde genellikle insansız hava aracı olan dronelar kullanılır, videonun güzelliği için çok mühimdir.

En önemlisi, düğün hikaye videosu yapanlarla, düğün videosu çekenler arasında büyük bir fark vardır, düğün gecesini kameramanlar çeker, düğün belgeseli ise yönetmen eşliğinde görüntü yönetmenleri tarafından çekilir.

Kamera ve ışık sistemleri daha rahat kullanılır, bu sebeple düğün hikayeleri daha güzel, daha estetik ve daha stemiz bir görüntüye sahip olurlar.

Gelin alması; İlk olarak gelin alma töreninde gelin evinin dış atmosferi havadan dronela çekilir. Damadın gelişi ve gelinin kapının önüne çıkışı ile beraber mini bir tören yapılıyorsa buradaki aktiviteler sabit yer kamerası ve havadan drone ile çekiliyor.
Yaptığımız çekimlerde doğru açıları tercih edebilmek için ön araştırmalar yapıyoruz. Uçuşun hem hoş ve sağlıklı olması hem de doğru çekim açısının kesinleştirilmesi için uçuş planı yapılıyor ve çekimler burada başlıyor.

Konvoy çekimi yapılması talep edilirse drone ile havadan konvoy çekimleri gerçekleştiriyoruz. Burada uçuşa yasak olmayan alanların belirlenmesi ve güvenlik kaygısı olmayan kırsal yerlerin tercih edilmesi gerekir. En etkileyici açılarla bu çekimler 4K olarak sunulmaktadır.

Salona Giriş; son olarak düğün salonuna veya nikah dairesine varıldığı andan itibaren buradaki drone ve yer kamera çekimlerini hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz. Gelin damada zoom ve çevre atmosferini en hoş şekilde görüntüleyen drone çekimlerini yaparken gelin ve damadımızın her saniyesini kadrajda tutarak görsel bir veri kaybı yaşanmaması konusunda çokça dikkat ediyoruz. Talebe bağlı olarak çekimlerimizdeki planlamalar değişiklik gösterebilmekte.

Drone İle Düğün Çekimleri

Drone İle Dış Çekim Nasıl yapılır?
Hayatımızda bir kere deneyimlediğimiz bu anların en müthiş şekilde kaydedilmesini isteriz. Düğün çekim işlerinde tecrübeli ekiple çalışmak birinci temel ögedir ve ne kadar önemli olduğu, tartışmasız bellidir.

Düğün dış mekan çekimlerinde iyi bir fotoğrafçı, bir görüntü yönetmeni, bir drone ile bir de drone operatörüne ihtiyacımız vardır. Bizim ilgi alanımızda olan düğünde hava çekimi hususunda biraz çalışma ilkelerimizden bahsedelim.
Her düğün yeni yüzleri ve farklı karakterleri ortaya çıkartmakta. Çiftlerimizin talep ve önerileriyle deneyimimizi birleştiriyoruz. Mekan tercihi konusunda müşterilerimizle fikir alışverişi sonucunda güzel bir manzara, tarihi bir doku, farklı bir tarz belirlenir. Estetik bakış açısıyla gerçekleştirdiğimiz düğün çekimlerinde havadan görüntüleme çalışmalarımızda bu tekrarı mümkün olmayan zamanları en estetik şekilde kayıt ediyoruz.

Gökleri Aşan Aşkın
Düğün Hikayesi
Toprağı Saran Aşkın
Düğün Hikayesi
Denizleri Taşıran Aşkın
Düğün Hikayesi