Tarih: / Yazar: @dmin / Kategori Drone Çekimi

Havadan Video Çekimi

Havadan video çekimi özellikle son yıllarda trend haline gelmiştir. Bu tür çekimler için drone adı verilen bir araçtan yararlanılmaktadır. Şarjlı, kumanda ile kontrol edilebilen ve wi-fi özelliğine sahip olan drone bu gün yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraf çekimleri için tercih edilmektedir. Havadan yapılan çekimler ile çekim yapılacak alana kuş bakışı bakmak mümkündür. Daha geniş alanları çekebilme kabiliyeti olan drone full Hd kalitesinde video çekimi de yapabilmektedir. Şahıslar tarafından kullanımının yanı sıra özellikle kurumsal firmalar tarafından hazırlanan tanıtım filmlerinde de bu tür çekimlerden yararlanılmaktadır. Ayrıca katalog tasarımları ve web sitelerine eklenecek olan videolar da yine bu sayede kolayca çekilebilir.

 

Ticari Amaçlı Havadan Video Çekimi

Ticari amaçlı olarak havadan video çekimi şayet drone ile yapılacaksa bu durumda ehliyet ve sertifika almak gerekmektedir. Proje ve firmaların yapacakları ürün, marka ve hizmet tanıtımları için bu araçların kullanılması son derece etkili olacaktır. Ayrıca firmalar tarafından en büyük gider kalemlerinden bir tanesi reklam masrafları olmaktadır. Bu masrafları minimum seviyeye indirecek, etkili, teknolojik ve dijital reklamlar da bu sayede yapılabilmektedir. Firmamız bu noktada sizlere son derece kaliteli ve teknolojik bir video çekim süreci vaat etmektedir. Havadan yapılacak olan seçimlerde ilk şart planlamadır. Çünkü çekim yapılacak olan eğer bir şahsa ya da kuruluşa aitse izinli olarak çekim yapmak gerekecektir.

 

Havadan Video Çekimi Nasıl Yapılır?

Dünyada ve son yıllarda ülkemizde havadan video çekimi yapılması son derece yaygın bir hale gelmiştir. Reklam ve tanıtım filmleri için kullanılan bu çekim tekniği farklı açılardan çekebilme özelliği ile videolara yeni bir soluk getirmektedir. Kamera taşıma özelliği bulunan drone sayesinde bu tür çekimlerin yapılması da son derece kolaydır. Kumanda yardımı ile istenilen noktaya gönderilen drone daha sonra yön verilerek yer değiştirmekte ve gezici özelliği bulunmaktadır. Bu çekim tekniği ile birlikte titreşimsiz olmak üzere çok yükseklerden de görüntü alınabilmektedir. Böylece canlı yayın, dizi çekimleri, sinema filmi çekimleri ve hatta klip çekimleri yapmak da daha keyifli hale gelmektedir.

Etiketler:

Bir cevap yazın